יאוביל טאון נגד קרולי Yeovil Town vs. Crawley

קיראו כאן על ביקור במועדון יאוביל טאון Yeovil Town, מהליגה השלישית באנגליה, במשחק נגד קראולי טאון Crawley Town שהתקיים ב Huish Park, יאוביל.

תכירו:

תאריך הביקור 12.3.13, שלישי, 15:00
שם הקבוצה Yeovil Town FC
כינוי The Glovers
תאריך הקמה 1895 (בתור Yeovil Casuals)
איצטדיון Huish Park, תכולה 9,565 (מתוכם 5,212 בישיבה)
ליגה ומיקום (ביום הביקור) League 1 (ליגה שלישית) מקום 5/24
אתר רשמי  | ערך בויקיפדיה 

הביקור שלנו

במהלך כל הנסיעה מ- Torquay ליאוביל, עקבנו בדריכות אחר דיווחי הרדיו באם המשחק המיועד לאותו הערב בין Yeovil Town ל- Crawley Town אכן יתקיים. כבישים רבים נחסמו בדרום מערב עקב הגשם. חששותינו אף התעצמו ששמענו ברדיו באופן מפורש כי הדרך מ- Crawley נחסמה לגמרי. התקשרנו למועדון כדי לדעת האם המשחק מתקיים כמתוכנן, אבל לא היתה תשובה – התחלנו להתפלל חזק. לעיירה Yeovil הגענו בשעת צהריים, ומיד פנינו ל- Huish Park, איצטדיון הבית של הגלוברס. המשחק של אותו הערב תוכנן לשעה 19:45 והיה לנו זמן רב לשרוף. ה Huish הוא קומפלקס מרשים ביותר של מגרשי אימונים ואיצטדיון אנגלי טיפוסי. בחזית היו ממוקמות הכניסות לחנות המועדון, למשרדים ואיך לא – ללאונג'. מעל הכניסה למשרדי המועדון היה ממוקם לוגו עגול גדול ומרשים שקישט את כל החזית. נכנסו פנימה. שטיח ירוק צהוב (צבעי המועדון) נפרש מול עינינו והוביל את מבטנו לחדר היחידי שהיה מאוייש באותו רגע – חדרו של מנהל הפרסום: Dave Linney. הזדהינו מול Dave בתור האלה ששלחו את המיילים המקדימים מישראל, ולשמחתנו הוא ידע בדיוק על מה מדובר. הוא היה כנראה עסוק בלעלות ליגה, ושכח להגיב על המייל המוקדם שנשלח אליו מספר ימים לפני שהגענו, אבל קיבלנו את העניין בהבנה. Dave ביקש כמה שניות של חסד להתפנות לסידור נוסף בנוגע למשחק החשוב הערב לפני שיתפנה ללוות אותנו ברחבי המועדון…

Yeo_vs_CRA_001

 

הסיור החל בחדר ההלבשה של המועדון, שכבר אז נראה שלשחקניו יש חוש הומור מפותח. החבר'ה הקרועים האלה שמו תמונה של עצמם או של דמות הקרובה אליהם רעיונית מעל ווי החולצות, ויצרו מעין תערוכה מצחיקה של פרצופים ודמויות. עקבנו אחרי Dave בלב ליבו של ה Huish Park, לאולם קבלת הפנים. היה זה אולם בעל גרם מדרגות לולני מברזל צבוע ירוק מכוסה גם הוא בשטיח העבה המסורתי, שכאילו נקנה בקבוצת קנייה עבור כל מועדוני הכדורגל באנגליה. על קירות אולם המבוא היו תמונות אינספור של עבר המועדון, ועל הקירות בעליה במדרגות היו תלויות תמונות השחקנים המשחקים כיום בשורות המועדון. שאלנו את Dave מי הכוכב שלנו, ואת מי כדאי לעודד מקרוב היום בערב, והיה זה Paddy Madden החלוץ האירי הצעיר שנרכש מ Carlisle בתחילת העונה – הוא הכוכב הבלתי מעורער של ה Glovers העונה. Dave הצביע על תמונתו בגאווה. בקומה השנייה של אולם המבואה, היו תלויים ארנות הגביעים המדליות והתארים של המועדון. כולם היו ממורקים ומצוחצחים, מונחים להם מאחורי דלתות זוכוכית הסוגרות על ארונות ברזל צבועים ירוק. מאולם המבואה התפרש לו המסדרון הראשי שנמשך לו לרוחב כל המגרש שנפרש תחתיו. כולו היה משובץ תאי צפיה רבים הפונים דרך ויטרינת ענק למגרש הירוק הזוהר. כל אחד מהתאים עוצב אחרת וזאת לפי טעם ודרישת המשכיר. היו תאים עם שולחנות מעץ מהגוני משובח, היו כאלה בעלי ריהוט קליל יותר, בחלקם היו רק ספות נוחות ומזמינות, באחרים היו תלויות תמונות של המשפחה והנכדים. Dave סיפר לנו תוך כדי חציית כל החדרים האלה, שהחדרים האלה מתמלאים בכל משחק כשעתיים לפני שריקת הפתיחה, ומוגשות בהן ארוחות שלמות של שתי מנות חמות, שלא מביישות אף מסעדה ברדיוס של בעיטת שוער. בסוף המסדרון היה ממוקם הלאונג'. הלאונג' היה מהגדולים והמפוארים שראינו, מצוייד בבר מאובזר וגדול. ראינו בעיני רוחנו את האזור הזה מלא באוהדים לבושים ירוק, וכבר רצינו שיהיה ערב. בחצי עין, ראינו דרך הזכוכיות המבריקות כיצד הרחק למטה, על כר הדשא, צוות התחזוקה המיואש פורש שוב, בפעם המי יודע כמה, את היריעות התרמיות שימנעו מהדשא מלקפוא בקור העז ששרר בחוץ.

Yeo_vs_CRA_032

 

לקראת סוף הסיור, Dave העניק לנו כרטיס כניסה לחינם ללאונג' לאותו הערב. הכרטיס הזה נתן לנו את הזכות הנדירה להתערבב בין כל השמנא והסלטא של Yeovil לפני, תוך כדי ואחרי המשחק החשוב של הערב. Dave הוביל אותנו לחנות המזכרות שנמצאת בקומה התחתונה. נפרדנו ממנו בברכות הצלחה למשחק בערב, והוא מצידו התנצל שוב שלא יכול היה ללוות אותנו יותר. המוכרת הסימפטית בחנות המזכרות קיבלה את פנינו בנימוס קירקורי. קינינו מזכרות שונות, ורכשנו חולצה מקורית של הגלוברס כדי להוסיף לאוסף הגדל. לפתע Dave חזר מהכפור עם שתי חולצות נוספות. בעודו פורש אותן מולנו אמר: "אלה בשבילכם, חברים". הבנו שקיבלנו מתנה גדולה. היו אלו שתי חולצות משחק מקוריות של שחקנים שהיו בהשאלה במועדון. היו אלו מדי החוץ של המועדון בצבעים שחור צהוב זוהר , עם השמות Ince ו -Nkumu המתנוססים על גבן במספרים 8 ו-18 בהתאמה. ראו את החולצות האלה כאן בעמוד האוסף.

Yeo_vs_CRA_025

 

לאחר מנוחה קלה במלון הקטן והצנוע בו שכנו ב Yeovil שנקרא The green Room, התחפשנו לאוהדים שרופים שקר להם ויצאנו לדרך. זכרנו את המישחק בו נכחנו לפני שלוש שנים ב Accrington ואת הקור הקיצוני ששרר באותו ערב והתכוננו הפעם כמו שצריך. כל אחד מאיתנו התעטף היטב בכמה שכבות של פליז ויצאנו לדרך. כבר בחניה ניתן היה להרגיש את המתח באויר, ודאגנו לחמם את האוירה כאשר עידכנו אפילו את מכוון המכוניות בחנייה בחוץ שבאנו כל הדרך מישראל לראות את Yeovil משחקת. ראינו שהמידע הזה מעניין לו את הסוללה המשומשת בפנס, והמשכנו פנימה. נכנסו בשערי אולם קבלת הפנים לא לפני שהצגנו בגאון את הפס ללאונג' שקיבלנו עוד בצהריים. המקום, שהיה שומם לגמרי בצהריים היה עכשיו מלא עד אפס מקום. גם בפנים וגם בחוץ, בקור המקפיא אלפי אנשים באו לראות את המשחק של היום. שתי קומות אולם קבלת הפנים היו מלאות באנשים. עלינו לקומה השניה ללאונג', ושם חזינו בתצוגות קולינאריות שלא היו מביישות חתונות. אני לא יודע אם החייה שאותה פרסו שם לחתיכות קטנות היתה חזיר או בעל ארבע אחר, אבל הוא היה גדול, והיה הרבה מאוד ממנו. בכל האולם הגדול של הלאונג', אנשים עטו על דוכני האוכל שהיו עמוסים בכל טוב, והבאר היה מלא עד אפס מקום – כן, וכל זה לא פחות משעתיים לפני המשחק…

הידעת?

בשנת 2004, השיגו הגלוברס את ההישג הגדול ביותר שלהם בגביע: הם כפו משחק חוזר מול ליברפול, לאחר תיקו מאופס בהיואיש פארק, במסגרת הסיבוב השלישי. השיר שכתבו האוהדים הירוקים לקראת המשחק הזה, "yeovil true" התברג בסוף אותה שנה למקום ה 36 במצעד הפזמונים הבריטי היוקרתי, והפך להיות שיר האוהדים הראשון שמצליח להתברג גבוה כל כך. להלן השיר:

 

חדרי הצפייה, להם הצלחנו להציץ מדי פעם היו עמוסים במשפחות שסעדו את ליבם בשלווה אל מול זוהר הדשא, כאשר בינתיים השחקנים עשו חימום שם למטה. פנינו לבר לשתות בירה ולהתערבב היטב. לידנו עמדו שני אנשים שהיה ברור שאוהדי Yeovil הם לא. שניהם היחידים שלא לבשו בגדים עם סממן ירוק, אלא אדום, ועמדו בצד, בשקט בין כל האוהדים שצחקו ודיברו בקול רם. אחד מבוגר, עם שיער אפור, לבש מעיל של Doncaster Rovers – מוליכת הליגה באותו משחק. היה ברור שהוא בא לעשות קצת סקאוטינג. השני, היה בחור נחמד, צעיר יותר, בשם Richarld Low, שמסתבר שהוא לא פחות ולא יותר, ה Chief Executive של Crawley Town. הצגנו את עצמנו גם בפניו, והתפתחה שיחה ידידותית למדיי במהלכה הוא הזמין אותנו לבקר במועדון בהזדמנות הבאה שנהיה באנגליה, הוא הבטיח שיארגן לנו אפילו מפגש אישי עם השחקנים. לאחר שיחה די ארוכה עם Richard וכוס בירה קרה ביד, נפרדה דרכנו שם על הבר במילים חמות וצילום משותף. חשבנו לעצמנו לרגע, כמה זה יפה שאנשי סגל של מועדונים יריבים מרגישים כל כך בטוח להסתובב להם ככה עם הצעיף והלוגו של הקבוצות שלהם בתוך גוב האריות של מועדון יריב. דמיינו את עצמנו מרכיבים בעדינות את גופתו המרוטשת של איש הנהלת הפועל בתוך פאב של אוהדי מכבי (והפוך), אם זה היה קורה כאן בארץ. באנגליה זה כל כך פשוט – וכל כך יפה.

Yeo_vs_CRA_061_01

 

יצאנו מהלאונג' למגרש המקפיא. התיישבנו במושבים שהיו שמורים לנו מזה חודשיים לא לפני שאכלנו נקניקיה חמה במזנון, שהתור אליו היה מהמופתיים שבתורות כדור ארצנו. אם היה צילום לתור במילון – היו צריכים לצלם את התור הזה. אף אחד לא דוחף, אף אחד לא מקלל ואף אחד לא חושב שהמגיע לו יותר מאף אחד אחר… ראינו גם את אוהדי Crawley, עיירה הנמצאת דרומית ללונדון במרחק של מעל 200 ק"מ מכאן, ממלאים גם הם את האיזור הקטן שהוקדש להם ביציע מולנו. הנוכחות של השדים האדומים הייתה די מרשימה בהתחשב במרחק, במזג האויר ובחשיבות המשחק. הם שלחו ליאוביל כאלף איש, וזה הרבה! המשחק החל. הגלוברס שיחקו לגמרי לא רע, והצליחו להוביל 2:0 עד המחצית משערים של Webster בדקה ה-5 ומי אם לא Paddy Madden הכוכב הנוצץ בדקה ה-18, לאחר מהלך קבוצתי אדיר של כדורגל. הקהל היה מעודד מיכולת הקבוצה. הגלוברס בעונה נהדרת ומבוססים להם בצמרת הגבוהה עם סיכוי ממשי לעלות לראשונה בתולדותיהם לצ'מפיונשיפ. עם החזרה למחצית השנייה, השדים האדומים החזירו שער אחד מרגלי Walsh בדקה ה-46, ובדקה ה-62 השוו עם שער של Sparrow, שאיזן. כמה אופייני מצד הגלוברס לאבד כזה יתרון… בדקות המשחק האחרונות הרעידו שני כדורים את משקופי שני השערים, ולא היה חסר הרבה כדי לקבל כאן דרמה אמיתית, אבל ראינו משחק מרתק שנגמר בתיקו 2.

גלריית תמונות

גלריית וידאו

תגיבו, מה ׳כפת לכם?

תגובות