שאלות ותשובות

למה דווקא אנגליה?

באנגליה הומצא הכדורגל – ויכול להיות שבגלל זה, או שלא – הם יודעים לעשות את זה הכי טוב – ואנחנו לא מתכוונים למשחק עצמו. יש ליגות טובות יותר – אין בכלל ספק. אבל כל מה שמסביב לכדורגל – הניהול שלו, המסורת שסביבו, הכבוד שאנשים רוחשים לסמל התפור להם על החליפה ולמשחק הזה בפרט, זה משהו שאי אפשר להסביר… איפה תראו במחזור אמצע שבוע, שעתיים לפני משחק, בליגה החמישית, בקור של 2 מעלות מתחת לאפס, מאות אנשים שותים בירה ושרים? באנגליה יש הרגשה בולטת מאוד של ביטחון במגרשי הכדורגל. דווקא בגלל ההיסטוריה האלימה שלה, היום אנגליה היא אחד המקומות הבטוחים ביותר לראות בו כדורגל. יש סדרנים ושוטרים רבים בכל משחק, והסדר הנשמר בהם הוא מופתי ומעורר כבוד. כשסיפרנו לאנשים שמבינים שהיינו לפני ארבע שנים ב Millwall, הם לא האמינו לנו שיצאנו משם בחיים. עד כדי כך יש למועדון הזה שם רע. אבל כשהיינו שם – לא הרגשנו דבר. ההיפך. היו דווקא הרבה ילדים קטנים ונשים ביציעים – דבר שלא תיראו אצלנו בליגה למשל…

למה דווקא ליגות נמוכות?

זה ידוע שהליגות הנמוכות (לא רק באנגליה) מספקות את הדרמות הכי טובות ואת המשחקים הכי מעניינים. הליגות האלה מורכבות ברובן משחקנים מקומיים. אין כמעט זרים. לכן הכדורגל הוא אותנטי, ייצרי, שורשי – שלא כמו בליגות הגבוהות שם הכסף מדבר ולא המסורת… המועדונים באנגליה מעורבים מאוד בקהילה והדבר מקרב מאוד את הקהל לשחקנים, למועדון ולסמל. אני לא יודע כמה בצ'לסי תורמים לנזקקים, אבל אני יודע בוודאות שב Exeter, יש כיתת מחשבים בתוך המועדון למעוטי יכולת. וזה יפה. מעבר לזה, הביקור במועדונים האלה היא חוויה שלא יוצא כל יום לחוות. האנשים שאנחנו פוגשים בדרך נחמדים ונדלקים על הרעיון. המקומות שאנחנו מבקרים – למרות שברב המקרים אינם תיירותיים במיוחד – יפהיפיים, ומרתקים.

מה הכוונה ״ביקור במועדון״? מה עושים שם?

כל ביקור במועדון היא חוויה מיוחדת במינה. הביקור למעשה מתחיל עם יצירת הקשר הראשוני עם המועדון בשיחת טלפון או במייל עם מנהל השיווק ה- Commercial Manager. בשיחה זו אנו מסבירים את מטרת בואנו ומבקשים להתארח במועדון, באם יש משחק ביום הביקור, וגם באם אין משחק באותו היום. ברוב המקרים ככולם, אנו מתברכים בקבלת פנים מכובדת בהחלט מצד המועדון. ביום הביקור אנו עורכים סיור בכל מתקנים המועדון: בלאונג׳, בו האוהדים מבלים את הזמן לפני ואחרי המשחק, בחדרי ההלבשה, וכמובן זוכים כלאחר כבוד לעלות לכר הדשא, ולסיבוב בחנות המזכרות.

כמה עולה להצטרף, ומה כולל התשלום?

עלות המסע תלוייה במספר מרכיבים: עונת המסע, מספר הימים, מספר המשתתפים ואורך המסלול.
התשלום כולל: טיסות, לינה וארוחות בוקר, עלות השכרת רכב, כרטיסים למשחקים ואת עלויות הפקת המסע, הארגון והתכנון.

כל כמה זמן יוצא מסע?

אנו גמישים ביותר לגבי לוחות הזמנים והיעדים שלנו. נשמח לתכנן עבורכם מסע לכל איזור באי הבריטי, ולבקר כל קבוצה שעדיפה עליכם. בתאריכים שנוחים לכם. אבל אם החלטתם להצטרף אלינו, אז תדעו שהמסעות שאנו מתכננים יוצאים פעמיים בשנה: בתחילת העונה בחודשים ספטמבר או אוקטובר, ובמחזורי ההכרעה בחודש מרץ.

איך נקבע המסלול ולוח הזמן של המסע?

כל מסע מתוכנן ביסודיות ובקפידה, כדי שהכל יתקתק כמו שצריך. מספר חודשים לפני כל מסע נבחר מסלול שעיקרו ביקור במועדוני כדורגל, ונבנה לוח זמנים בו נבקר את המועדונים ונצפה במשחקים. לוח הזמנים יתוכנן כך שיישאיר לכם מספיק זמן ליהנות, לטייל וגם קצת לנוח. הביקורים במועדוני הכדורגל יתואמו מראש עם אנשי המועדון, שידעו מבעוד מועד על הגעתנו. בגלל מורכבות התיאומים, ברגע בו יתפרסם תוואי המסלול לא נוכל לערוך בו שינויים, מלבד כאלה שייכפו עלינו בגלל דחיית משחקים או ביטולם.

מה לגבי הסדרי הלינה?

אנו נדאג שתנאי הלינה יהיו בסטנדרטים גבוהים ככל שניתן, ובמקומות להם יש כמות מספקת של המלצות באתרי הטיולים השונים. חשוב להבהיר כאן שסטנדרט הלינה במסעות הוא בתי אירוח בוטיקיים כגון B&B, ולא בתי מלון יוקרתיים. בתי האירוח באנגליה, גם הממוצעים שביניהם – הן מבחינת הניקיון, הנוחות והשירות ברמה גבוהה מאוד! ולמרות זאת, בכל מקרה של חוסר שביעות רצון ממקום כלשהו, נפעל ככל שניתן כדי לשפר את השהות. מעבר לכך, העניין עולה בקנה אחד עם הרעיון המוביל של המסעות שהוא: "באים קטנים יוצאים גדולים"… האירוח הבסיסי שלנו במקומות אלה כולל לינה וארוחת בוקר.

מה לגבי הסדרי הטיסה?

כדי להשאיר לכם מספיק מזומנים לקניות ובילוי, החלטנו להוזיל את ההוצאות על הסדרי הטיסה. אל חשש, אין מדובר בטיסות עם עצירות ביניים! ברוב המקרים מדובר יהיה בטיסות סדירות של חברות Low Cost.

מה לגבי הסדרי ההתניידות?

הבטיחות והנוחות שלכם עומדות לנגד עינינו כאשר נזמין את הרכב עבור המסע שלכם. סוג וגודל הרכב יותאם כמובן לכמות המשתתפים, אך ניקח תמיד בחשבון את כמות המזוודות שלכם, ואת העניין שתחזרו אולי עם עוד אחת מלאה חולצות כובעים וצעיפים… הרכבים יושכרו מחברות השכרה בינלאומיות מוכרות הקרובות למקומות בהם ננחת, ומדריך המסע, בעל נסיון רב בנהיגה בצד הנכון של הכביש הוא אשר ינהג ברכב, מה שישאיר אתכם להתפעל מהנופים עוצרי הנשימה של אנגליה. חשוב לציין שלא כל המסעות דורשים רכב! במסעות המוקדשים לערים ספציפיות כגון לונדון, מנצ'סטר או שפילד, נשתמש בתחבורה הציבורית העניפה והיעילה של האנגלים.

לכמה אנשים המסעות האלה מיועדים?

מדובר במסעות קטנים ואינטימיים המיועדים לשישה עד שמונה אנשים לכל היותר. (כולל מדריך). חשוב שהמשתתפים ירגישו בנוח זה עם זה, ושתיווצר אוירה חברית, כי הבילוי יחד הוא חלק מהחוויה הכוללת של המסעות. לא נוכל להבטיח אוירה כזו בקבוצות גדולות יותר. לדוגמה: יהיו מסעות המורכבים מקבוצה אחת בת שישה חברים, ויהיו מסעות המורכבים מזוגות חברים, שלישיות ורביעייה… נשמח כמובן לארח גם זאבים בודדים המעוניינים לצאת לציד הקבוצות הקטנות!