לעשות את ה-92

השבוע קיבלנו מאנגליה פוסטר ענק של פרוייקט ה-92!!! לאחר מיסגור ותלייה, המונומנט המרשים והנדיר הזה ישמש אותנו למעקב ביקורינו בליגות הנמוכות ולאט לאט נסמן על גביו את כל המועדונים בהם ביקרנו. כבוד!!!
אבל רגע רגע…. מה זה בכלל "מועדון ה-92"?

מועדון ה-92 הוא מועדון חברתי שהוקם בשנת 1978 ע"י 39 אוהדי כדורגל אנגליים שהיה להם כנראה יותר מדי כסף ופחות מדי עבודה. החבר'ה האלה הקימו מועדון אליו משתייך אדם (או חווה) שנכח/ה במשחק כדורגל רשמי של ההתאחדות האנגלית בכל אחד מ-92 מועדוני הכדורגל המרכיבים את הליגה האנגלית. זה כולל את הפרמיירשיפ, הצ'מפיונשיפ, ואת הליגות הראשונה והשנייה.
הראשון שהוכר כחבר במועדון היה גורדון פירס – אוהד בריסטול סיטי.
הוא עשה זאת ב 1966 – השנה שבה אנגליה זכתה במונדיאל הראשון והאחרון שלה, אולי כאקט של פטריוטיות, אולי כאקט של שיעמום קליני…
שנים לא רבות לאחר מכן, הציע חבר המקימים של המועדון להתאחדות הכדורגל האנגלית, להפיק עניבה מיוחדת לכל אחד שיעמוד במשימה – כל זאת בהבנה שביקורים כאלה בכל הליגה יכולים לעשות רק טוב לקבוצות, לאוהדים, לתיירות הספורט באנגליה – ובכלל. אך התגובות מההתאחדות היו צוננות, ולא ניתנה להם הכרה רשמית.

לאחר שכנועים רבים, במאי שנת 1978, המועדון הוכר רשמית ע"י ההתאחדות האנגלית לכדורגל. חבל שבדיוק באותה שנה, כל 39 המקימים המקוריים של המועדון שהיו כבר ממש קרובים לסיים את כל ה-92, איבדו נקודה אחת, כאשר וורקינגטון הצנועה, החליפה את וויגאן בפירמידת הליגות. כך יצא שכולם יחד היו צריכים לבקר בספרינגפילד פארק כדי לעמוד בתנאים שהם עצמם הציבו…
מאז אותו יום, מעל 1,100 אנשים מרחבי העולם השלימו את המסע לביקור ה-92, מסע שלעיתים אורך חיים שלמים…

קבלו כמה לינקים בעניין

זהו האתר המרכז את כל מי שסיים את הפרוייקט, בו יש הסברים מפורטים על כל התהליך
http://www.ninetytwoclub.org.uk

זוהי כתבה קצרה ומתומצתת שהתפרסמה במהדורה המקוונת של ה BBC News

וכאן עוד אתר בו הלוקחים חלק בפרוייקט, (או סתם אנשים שביקרו במועדונים ברחבי אנגליה)
יכולים להעלות את רישומיהם לגבי דירוג האיצטדיונים המגרשים ותנאי האירוח.
יש כאן גלריות שלמות של אוספי מרצ'נדייז, ספרים בנושא ועוד ועוד…
http://www.the92.net/rules-and-guidelines

תגיבו, מה ׳כפת לכם?

תגובות