הכל על מבנה הליגות באנגליה

כנראה שזה המאמר הראשון אי פעם בעברית בנושא הזה, או לפחות אם לא הראשון, ללא ספק המעמיק ביותר. אני מתיימר (בעת כתיבת שורות אלה), לספר לכם על מבנה ליגת הכדורגל באנגליה על כל הסתעפויותיה, אזוריה, ושיטת העלייה ירידה מכל ליגה. כדי שאם יום אחד ישאלו אתכם ברחוב באיזו ליגה משחקת היפהיפיה Farnborough, תוכלו לשלוף את התשובה מיד. 

נתחיל. Manchester United, Chelsea, Liverpool, Tottenham, מכירים, כן? יופי. כל ערימת המושחתות האלה משחקות כיום במה שנקרא השפיץ של השפיץ של הכדורגל באנגליה (ובעולם) – הפרמיירשיפ. לא פחות מ 15% כל השחקנים ששיחקו בגביע העולם בברזיל 2014, משחקים כיום מאחת מקבוצות הפרמיירשיפ, כאשר ארסנל, צ׳לסי והאחיות ממנצ׳סטר מדווחות כל חודש למס הכנסה על לא פחות מעשרה שחקנים ששיחקו בגביע העולם האחרון. אבל הליגה המדוברת, המצולמת והטובה בעולם היא רק קצה קצה של פירמידת כדורגל אדירה הכוללת מעל 7,000 מועדוני כדורגל המאוגדים כולם תחת ההתאחדות האנגלית לכדורגל, בקיצור: ה- FA. מה שהופך את הפרמיירשיפ לחלק השווה ל 0.25% מכלל כל הליגות באי הבריטי. מ-ט-ו-ר-ף.

נמשיך. כל 7,000 הקבוצות בפירמידת הכדורגל האדירה של אנגליה מחולקות ל20 רמות, כאשר ארבע הרמות הראשונות נקראות: The Football League להלן: "הליגה", וכל מה שמתחת, נקרא: Non League להלן: "ליגות נמוכות". אך גם ה Non League מחולקת לשתי קבוצות עיקריות: הליגות ברמות 5-11 נקראות National League, והליגות ברמות 12-24 נקראות ה Base. חגיגה, לא? בהתאמה לכך, קבוצות ה"ליגה" כולן מתנהלות באופן מקצועי מלא, כולל כל אנשי הסגל המקצועי והשחקנים, ואילו קבוצות ה"ליגות הנמוכות", מתנהלות באופן מקצועי למחצה, וזאת לפי שיקולים פיננסיים ואסטרטגים, ולכן יש קבוצות ברמה 5 ו-6 שמתנהלות באופן מקצועי מלא. בכל רמה, מספר שונה של ליגות. למשל (ראו בתמונה), ברמות 1-5 יש רק ליגה אחת לכל רמה, אך ברמה 8 יש 6 ליגות, וברמה 10 יש 17. בכל ליגה, מספר שונה של קבוצות. למשל, בפרמיירשיפ יש 20 קבוצות בליגה,  אך ברמות 2-5 יש 24 קבוצות בליגה. בסוף כל עונה, הקבוצות המדורגות בתחתית הטבלה יורדות רמה, או יורדות לליגה נמוכה יותר באותה רמה, והקבוצות שבראש הטבלה – נו, ניחשתם לבד. לכל רמה יש גם את חוקי העליה והירידה שלה כך שמספר הקבוצות שעולות/יורדות משתנה. מה שטוב זה שבתיאוריה, לכל קבוצה, בכל רמה, יש את ההזדמנות השווה לדומותיה לנשום לפחות לעונה אחת את אויר הפסגות של הפרמיירשיפ – כן. ממש.

pyramid_02-01

 

הפרמיירשיפ

הליגה הבכירה, ופסגת השאיפות של כל שחקן בעולם ובאנגליה הוקמה, במתכונתה הנוכחית בשנת 1992. הליגה נולדה לאחר היפרדותה של קואליציית "חמש הגדולות" מהליגה הבכירה דאז: The First Division. הניתוק נוצר עקב דרישתן של הקבוצות המצליחות לקבל נתח גדול יותר מהכנסות שידורי הטלוויזיה. בעונתה הראשונה, הפרמייר ליגה כללה 22 קבוצות, כשאת האליפות הראשונה והיוקרתית לקחה מנצ'סטר יונייטד בהפרש של 10 נקודות מאסטון וילה. משנת 1992 ועד היום, שיחקו בליגה הזו 46 קבוצות שונות, 44 מהן מאנגליה, ושתיים מהן: Cardiff ו-Swansea מווילס. מעניין שרק 5 מועדונים מכל 46 המועדונים הללו זכו באליפות. הפרמיירשיפ היא by far ליגת הכדורגל הנצפית בעולם, המשודרת ל 212 טריטוריות לעיניהם של 643 מיליון בתי אב, ול-4.7 מיליארד אנשים בקירוב. ממוצע האוהדים למשחק בפרמיירשיפ הוא 35,363 צופים, וזהו הנתון השני הכי טוב בעולם אחרי הבונדסליגה הגרמנית, ושזה גם 92% מסך תפוסת האצטדיונים.

שחקי האלופה - מנצ׳סטר סיטי מניפים אליפות נוספת
שחקי האלופה – מנצ׳סטר סיטי מניפים אליפות נוספת ומיליונים על מליונים של דולרים

 

ה"ליגה" (רמות 2-4)

הליגה שמתחת לפרמיירשיפ נקראת ה"צ'מפיונשיפ". ליגה זו מזינה את זו שמעליה בשלוש קבוצות בתום כל עונה, כאשר שתי הראשונות עולות אוטומטית, וקבוצה נוספת עולה לאחר סדרת משחקי פלייאוף, בה משתתפות הקבוצות שהגיעו למקומות 3-6. עליה לפרמייר ליגה משמעה (מעבר לווינריות, היוקרה, הגאווה וכל החרטה הזה), אתם יושבים? 200 (מאתיים) מליון דולר. 200 מליון פאקינג דולר, שיכולים לרדת לטמיון במשחק אחד, שלא לדבר על דקה אחת. כמו למשל, בתום תוספת הזמן של גמר הפלייאוף בעונת 13/14, כאשר QPR שדדה בברוטליות את Derby County בדקה ה-90, כאשר בובי זמורה כבש את: The 120 Million Pound Goal – ללא ספק, שער שמביע יותר מכל את הערך הספורטיבי המיוחד שיש לליגה המרתקת הזו להציע.

אז אמרנו שעליה לפרמיירשיפ טומנת בחובה כסף. והרבה כסף. ומה מביא כסף? ניחשתם נכון… עוד כסף! בסרט הדוקומנטרי "תכנית ארבע השנים", The Four year Plan, תוכלו לראות את סיפורה של קבוצת משקיעים המזרימה הון לקבוצת QPR (ששיחקה בליגה השניה דאז) במטרה לרכוש שחקנים, שבפוטנציה ישיגו ניצחונות, שבפוטנציה יהפכו לעלייה לפרמייר ליגה. אבל עזבו כסף עכשיו. בואו נחזור למה שבאמת מעניין: אמרנו שאת הפרמיירשיפ מזינה הצ'מפיונשיפ בשלוש קבוצות בתום כל עונה. את הצ'מפיונשיפ מזינה ה-League 1 (הליגה השלישית) בארבע קבוצות, שאותה מזינה ה League 2 (הליגה השלישית) בארבעה קבוצות גם כן. מה-League 2 נושרות בתום כל עונה 2 קבוצות ל Conference Premier שהיא הליגה הבכירה ב Non League –  רמה 5.

סבבה? מי שנרדם שיעמוד בליגות הנמוכות קיימות קבוצות מרתקות לא פחות ולדעתי אף הרבה יותר מכל הקבוצות המעושרות שבפרמיירשיפ. קחו למשל את הסיפור המרתק שקשר את גורלן של AFC Wimbledon ו- MK Dons מהליגות הרביעית והשלישית בהתאמה, ותבינו על מה אני מדבר, או למשל הסיפור על הקשר בין נבחרת החלומות של ברזיל לקבוצת Exeter CIty מהליגה הרביעית גם כן. בקיצור, ככל שהליגה נמוכה יותר, כך הסיפורים מדהימים יותר. באחריות.

ה״אולטראס״ של קוסנטרי סיטי. קבוצת ליגה טיפוסית
ה״אולטראס״ של קובנטרי סיטי. קבוצת ליגה טיפוסית

 

הליגה ה"ארצית", ה- National League (רמות 5-11)

הליגות בקבוצה זו, החל מרמה 6 ומטה, מתחילות להיות מסודרות לפי איזורים גיאוגרפיים, בעוד חמש הרמות שמעל, משחקות ללא אבחנה במיקום הגיאוגרפי של הקבוצה. ככל שחופרים עמוק ברמות הליגה, כך האיזור הגיאוגרפי נעשה מצומצם יותר, עד שישנן ליגות ברמות הנמוכות ממש שכל הקבוצות בהן הן מאותה העיר ממש (למשל, הליגה Bristol Downs League : Division 1 שברמה 19, מיועדת כולה לקבוצות המובחרות ביותר מההכי למטה של הפח של העיר בריסטול). עוד המיוחד בקבוצת ליגות אלה היא העובדה שהן האחרונות להשתתף בחגיגת הגביע האנגלי, ה FA Cup. לקבוצות מתחת לרמה 11, אפילו בכירי ההתאחדות משתדלים להימנע מלהגיע. סתם. לא נכון. עקב ריבוי הקבוצות ברמות 12 ומטה, קיום משחקי גביע היה משימה ארוכה ומסורבלת, ולכן הוחלט להגביל את הגביע ל-11 הרמות הראשונות – וזה בהחלט מספיק. במהלך מרץ המשוגע, מתמודדות קבוצות קיקיוניות מהליגות הנמוכות האלה נגד קבוצות עילית מהליגות הבכירות שמעליהן, ולהן הזדמנות לנצח במסגרת משחק אחד שבתומו הארכה, ואח"כ בעיטות הכרעה.. לפעמים זה קורה, וקבוצה כמו Kidderminster Harriers מנצחת לאורך היסטורית הגביע המפורסמת שלה קבוצות בכירות ממנה בהרבה כגון: Brighton, Blackburn, Millwall, Birmingham ו-Preston NE. קבוצה כזו, שמנצחת קבוצות בסדר גודל גדול ממנה, נקראת "סינדרלה", ממש כמו השם שלנו. שתדעו. אתגרים ספורטיביים נוספים לקבוצות הרמה הזו הם תחרויות ה FA Vase וה-FA Trophy. ה-Vase מיועד לקבוצות ברמה 9-10, וה-Trophy הבכיר יותר, מיועד לקבוצות ברמה 5-8.

trophy

[gap height="20"]

vase
כרזות הגמר של ה-FA Vsase וה-FA Trophy מעונת 2013

 

ליגות הבסיס, The Base – (רמות 12-24)

טוב, פה זה מתחיל להיות מעניין, ואפילו מאוד. רמה זו של הפירמידה טומנת בחובה 446 (!!!) ליגות שונות, המכילות מעל 5,500 קבוצות ומועדונים בהם משחקים מעל 10,000 שחקנים פעילים ובינוניים. חלק ממועדונים אלה בעלי עבר עשיר בני 100 שנים ואף יותר, וחלקם סתם מועדונים שהוקמו לאחר מציאת מכנה משותף בקרב כמה זכרי אלפא שהשתעממו יותר מדי בראשון בבוקר. הליך הקמת מועדון כדורגל חדש באנגליה מונגש לציבור עד כדי כך, שההתאחרות האנגלית, ה FA פרסמה באתר הבית שלה מדריך מפורט להקמת מועדון. ליגות הבסיס מספקות חוקים משלהן לחלקים הטכניים של המשחק. למשל, ברמה 15, מתקיימת לה בנחת ליגה הנקראת: Duchy League. קברניטי הליגה החליטו לקנוס כל קבוצה אורחת שלא הצליחה להעמיד תלבושת אלטרנטיבית למקרה והתלבושת הראשונה דומה מדיי לתלבושת קבוצת הבית, ב 10 פאונד שלמים. להלן ציטוט נוסח החוק:

“If … two Clubs have the same or similar colours, the away team shall make the change. Any team not having a change of colours or delaying the kick-off by not having a change shall be fined £10.00.”

אה כן? ומה תגידו על זה, שבליגה East Sussex Football League ברמה 12, יש חוק שאומר שעל כל שחקן שעולה לשחק מוטל מס בגובה פאונד אחד, ובתום המשחק השופט זכאי לקחת את כל הקופה, שיכולה להגיע ל 28 פאונד?

תמונה לא ידועה של קבוצה לא ידועה מליגה לא ידועה, אבל מה שבטוח שזה מליגה נמוכה
תמונה לא ידועה של קבוצה לא ידועה מליגה לא ידועה, אבל מה שבטוח שזה מליגה נמוכה

 

סכימת מספר הקבוצות לכל הליגות ברמות 12 עד 24:

pyramid_02-02
דוגמא לשימוש בטבלה: ביותר מ-100 ליגות בין הרמות 12-24 יש 12 קבוצות.

 

לסיכום,

נו, איך היה? טוב, אם הגעתם עד הנה, אתם משהו מיוחד. אם הגעתם עד הנה, גם אתם בודאי עצובים עד עמקי נשמותיכם שלוח השידורים ברחבי העולם מכיל רק קמצוץ מכל חוויית הכדורגל שיש לאנגליה להציע, בכך שאת הבמה המרכזית תופסות במלא עוזן לא יותר מ-40 קבוצות, כאשר אוצר שלם של סיפורים מרתקים והיסטוריה מונח ממש מתחת, ואיש כמעט אינו נחשף אליו. אינני מתיימר לשנות את המצב, או חלילה להצהיר שאבקר בכל המועדונים הנפלאים הלאה. הלוואי ויכולתי. אבל התרומה הצנועה שלי היא בכך שאלו שמתעניינים ברומנטיקה שמעבר לכסף הגדול והניצוצות המזוייפים ימצאו כאן נחמה. תם הטקס. אגב, אם באמת רציתם לדעת, אז Farnborough FC משחקת בליגה Conference South, ברמה 6.

הוכחה שיש דבר כזה, Farnborough
הוכחה שיש דבר כזה, Farnborough

בונוס למתמידים – להלן כל ליגות הפירמידה האנגלית:

משמאל לשם הליגה, הרמה, הספונסור (בסוגריים), ובסוגריים הסופיים בסוף כל שורה, מספר הקבוצות בליגה זו. כפיים על ההשקעה, כן? ניתן לראות בבירור איזו ליגה מזינה איזו, ולהיכן יורדות הקבוצות הנושרות ממנה. לחיצה על כל ליגה תוביל אתכם היישר לעמוד הבית של הליגה שמכיל טונות של מידע לא שימושי.  

1. (Barclays) Premier League (20)
2. (npower) Football League : Championship (24)
3. (npower) Football League : League One (24)
4. (npower) Football League : League Two (24)
5. (Blue Square Bet) Football Conference : National Division (24)
6. (Blue Square Bet) Football Conference : North Division (22)
6. (Blue Square Bet) Football Conference : South Division (22)
  7. (Evo-Stick) Northern Premier League : Premier Division (24)
    8. (Evo-Stick) Northern Premier League : Division One North (22)
    8. (Evo-Stick) Northern Premier League : Division One South (22)
      9. (Vodkat) North West Counties League : Premier Division (22)
        10. (Vodkat) North West Counties League : Division 1 (17)
          11. (Sports 360) West Lancashire League : Premier Division (16)
            12. (Sports 360) West Lancashire League : Division 1 (16)
              13. (Sports 360) West Lancashire League : Division 2 (14)
                14. Lancashire Amateur League : Premier Division (14)
                  15. Lancashire Amateur League : Division 1 (14)
                    16. Lancashire Amateur League : Division 2 (11)
                      17. Lancashire Amateur League : Division 3 (12)
                        18. Lancashire Amateur League : Division 4 (11)
                          19. Lancashire Amateur League : Division 5 (11)
                            20. Lancashire Amateur League : Division 6 (9)
                              21. Lancashire Amateur League : Division 7 (10)
          11. (Bridgewater Office Supplies) Manchester League : Premier Division (16)
            12. (Bridgewater Office Supplies) Manchester League : Division 1 (10)
          11. (Carlsberg) West Cheshire League : Division 1 (16)
            12. (Carlsberg) West Cheshire League : Division 2 (13)
              13. (Carlsberg) West Cheshire League : Division 3 (11)
          11. Liverpool County Premier League : Premier Division (13)
            12. Liverpool County Premier League : Division 1 (13)
              13. Liverpool County Premier League : Division 2 (8)
          11. Staffordshire County Senior League : Premier Division (16)
            12. Staffordshire County Senior League : Division 1 (14)
              13. Staffordshire County Senior League : Division 2 (7)
          11. Cheshire League : 1st Division (16)
            12. Cheshire League : 2nd Division (13)
              13. Altrincham & District Amateur League : Division 1 (13)
                14. Altrincham & District Amateur League : Division 2 (7)
          11. (Everards Brewery) Leicestershire Senior League : Premier Division (12)
            12. (Everards Brewery) Leicestershire Senior League : Division One (12)
              13. Leicester & District League : Premier Division (13)
                14. Leicester & District League : Division 1 (12)
                  15. Leicester & District League : Division 2 (10)
                    16. Leicester & District League : Division 3 (8)
              13. (Brush Electrical Machines) North Leicestershire League : (East Goscote Plumbers) Premier Division (12)
                14. (Brush Electrical Machines) North Leicestershire League : (shedland.co.uk) Division 1 (12)
                  15. (Brush Electrical Machines) North Leicestershire League : (Hex Holdings Limited) Division 2 (12)
                    16. (Brush Electrical Machines) North Leicestershire League : (Windmill Trophies) Division 3 (10)
                      17. (Brush Electrical Machines) North Leicestershire League : (RBF Fibreglass Ltd) Division 4 (2)
      9. (KoolSport) Northern Counties East League : Premier Division (22)
        10. (KoolSport) Northern Counties East League : Division 1 (22)
          11. West Yorkshire League : Premier Division (16)
            12. West Yorkshire League : 1st Division (16)
              13. West Yorkshire League : 2nd Division (13)
                14. Leeds Red Triangle : (Hainsworth) Premier Division (5)
                  15. Leeds Red Triangle : (All Sports Awards) Division 1 (4)
                    16. Leeds Red Triangle : (Gary Simpson Memorial) Division 2 (8)
                14. Harrogate & District League : Premier Division (13)
                  15. Harrogate & District League : Division 1 (14)
                    16. Harrogate & District League : Division 2 (13)
                14. (Leeper Hare) York & District League : Premier Division (15)
                  15. (Leeper Hare) York & District League : Division 1 (11)
                    16. (Leeper Hare) York & District League : Division 2 (11)
                      17. (Leeper Hare) York & District League : Division 3 (11)
                        18. (Leeper Hare) York & District League : Division 4 (9)
          11. (Abacus Lighting) Central Midlands League : (Buckingham Insurance) Supreme Division (12)
            12. (Abacus Lighting) Central Midlands League : (Black Dragon) Premier Division (16)
              13. (Belford Furnishings Ltd.) Midland Regional Alliance : Premier Division (15)
                14. (Belford Furnishings Ltd.) Midland Regional Alliance : Division 1 (16)
                  15. (Belford Furnishings Ltd.) Midland Regional Alliance : Division 2 (15)
              13. (Precision Training) Nottinghamshire Senior League : Senior Division (17)
                14. (Precision Training) Nottinghamshire Senior League : Division 1 (15)
                  15. (Precision Training) Nottinghamshire Senior League : Division 2 (6)
              13. Doncaster & District Senior League : Premier Division (8)
                14. Doncaster & District Senior League : Division 1 (9)
              13. (Windsor Food Service) Sheffield & Hallamshire County Senior League : Premier Division (12)
                14. (Windsor Food Service) Sheffield & Hallamshire County Senior League : Division 1 (12)
                  15. (Windsor Food Service) Sheffield & Hallamshire County Senior League : Division 2 (11)
                    16. South Yorkshire Amateur League : Premier Division (9)
                      17. South Yorkshire Amateur League : Division 1 (9)
          11. Humber Premier League : Premier Division (15)
            12. Humber Premier League : (MWJ) Division 1 (16)
              13. East Riding County League : Premier Division (12)
                14. East Riding County League : Division 1 (11)
                  15. East Riding County League : Division 2 (10)
                    16. East Riding County League : Division 3 (8)
                      17. East Riding County League : Division 4 (10)
                        18. East Riding County League : Division 5 (9)
                          19. East Riding County League : Division 6 (7)
              13. (Admiral Signs) East Riding Amateur League : Premier Division (9)
                14. (Admiral Signs) East Riding Amateur League : Division 1 (10)
                  15. (Admiral Signs) East Riding Amateur League : Division 2 (9)
              13. Driffield & District League : (Horsley & Dawson) Premier Division (10)
                14. Driffield & District League : Division 1 (8)
      9. (Ebac) Northern League : Division 1 (23)
        10. (Ebac) Northern League : Division 2 (22)
          11. Northern Alliance : Premier Division (15)
            12. Northern Alliance : Division One (16)
              13. Northern Alliance : Division Two (16)
                14. Tyneside Amateur League : Division 1 (11)
                  15. Tyneside Amateur League : Division 2 (7)
                14. North Northumberland League : Division 1 (9)
                  15. North Northumberland League : Division 2 (9)
          11. Wearside League : Premier Division (13)
  7. (Calor) Southern League : Premier Division (24)
    8. (Calor) Southern League : Division One Central (22)
    8. (Calor) Southern League : Division One South and West (22)
      9. (Toolstation) Western League : Premier Division (20)
        10. (Toolstation) Western League : Division 1 (21)
          11. (Carlsberg) South West Peninsula League : Premier Division (20)
            12. (Carlsberg) South West Peninsula League : Division One East (14)
            12. (Carlsberg) South West Peninsula League : Division One West (16)
              13. (Cornish Guardian) East Cornwall Premier League : Premier Division (16)
                14. (Cornish Guardian) East Cornwall Premier League : Division 1 (14)
                  15. (J. J. Jones & Sons) Duchy League : Premier Division (10)
                    16. (J. J. Jones & Sons) Duchy League : Division 1 (12)
                      17. (J. J. Jones & Sons) Duchy League : Division 2 (12)
                        18. (J. J. Jones & Sons) Duchy League : Division 3 (12)
                          19. (J. J. Jones & Sons) Duchy League : Division 4 (12)
                            20. (J. J. Jones & Sons) Duchy League : Division 5 (12)
              13. Cornwall Combination (20)
                14. Trelawny League : Premier Division (16)
                  15. Trelawny League : Division 1 (16)
                    16. Trelawny League : Division 2 (15)
                      17. Trelawny League : Division 3 (16)
                        18. Trelawny League : Division 4 (16)
                          19. Trelawny League : Division 5 (10)
              13. (Fresha) Devon & Exeter League : Premier Division (11)
                14. (Fresha) Devon & Exeter League : Division 1 (12)
                  15. (Fresha) Devon & Exeter League : Division 2 (13)
                    16. (Fresha) Devon & Exeter League : Division 3 (13)
                      17. (Fresha) Devon & Exeter League : Division 4 (13)
                        18. (Fresha) Devon & Exeter League : Division 5 (13)
                          19. (Fresha) Devon & Exeter League : Division 6 (12)
                            20. (Fresha) Devon & Exeter League : Division 7 (9)
                              21. (Fresha) Devon & Exeter League : Division 8 (8)
              13. (North Devon Gazette) North Devon League : Premier Division (16)
                14. (North Devon Gazette) North Devon League : Senior Division (15)
                  15. (North Devon Gazette) North Devon League : Intermediate 1 Division (16)
                    16. (North Devon Gazette) North Devon League : Intermediate 2 Division (11)
              13. (WBW Solicitors) South Devon League : Premier Division (12)
                14. (WBW Solicitors) South Devon League : Division 1 (14)
                  15. (WBW Solicitors) South Devon League : Division 2 (13)
                    16. (WBW Solicitors) South Devon League : Division 3 (13)
                      17. (WBW Solicitors) South Devon League : Division 4 (12)
                        18. (WBW Solicitors) South Devon League : Division 5 (13)
                          19. (WBW Solicitors) South Devon League : Division 6 (4)
              13. (Novahomes.co.uk) Plymouth & West Devon Combination : Division 1 (10)
                14. (Novahomes.co.uk) Plymouth & West Devon Combination : Division 2 (9)
                  15. (Novahomes.co.uk) Plymouth & West Devon Combination : Division 3 (10)
                    16. (Novahomes.co.uk) Plymouth & West Devon Combination : Division 4 (11)
          11. Somerset County League : Premier Division (18)
            12. Somerset County League : Division 1 (16)
              13. Somerset County League : Division 2 East (15)
              13. Somerset County League : Division 2 West (14)
                14. (Roper Rhodes Bathrooms) Bath and District League : Division 1 (7)
                  15. (Roper Rhodes Bathrooms) Bath and District League : Division 2 (4)
                14. (Trophies of Radstock) Mid Somerset League : Premier Division (10)
                  15. (Trophies of Radstock) Mid Somerset League : Division 1 (11)
                    16. (Trophies of Radstock) Mid Somerset League : Division 2 (12)
                      17. (Trophies of Radstock) Mid Somerset League : Division 3 (12)
                14. Yeovil and District League : Premier Division (10)
                  15. Yeovil and District League : Division 1 (10)
                    16. Yeovil and District League : Division 2 (9)
                      17. Yeovil and District League : Division 3 (6)
                14. (Somtech) Taunton and District League : Division 1 (9)
                  15. (Somtech) Taunton and District League : Division 2 (11)
                    16. (Somtech) Taunton and District League : Division 3 (11)
                      17. (Somtech) Taunton and District League : Division 4 (11)
                        18. (Somtech) Taunton and District League : Division 5 (11)
                14. Weston Super Mare and District League : Division 1 (7)
                  15. Weston Super Mare and District League : Division 2 (9)
                    16. Weston Super Mare and District League : Division 3 (8)
                      17. Weston Super Mare and District League : Division 4 (9)
                        18. Weston Super Mare and District League : Division 5 (9)
                          19. Weston Super Mare and District League : Division 6 (7)
          11. (David Wilson Homes) Gloucestershire County League (18)
            12. Bristol Premier Combination : Premier Division (15)
              13. Bristol Premier Combination : Premier One Division (13)
                14. Bristol & District League : Senior Division (11)
                  15. Bristol & District League : Division 1 (12)
                    16. Bristol & District League : Division 2 (13)
                      17. Bristol & District League : Division 3 (12)
                        18. Bristol & District League : Division 4 (10)
                          19. Bristol & District League : Division 5 (12)
                            20. Bristol & District League : Division 6 (9)
                              21. Bristol & Avon League : Premier Division (9)
                              21. Bristol Downs League : Division 1 (14)
                                22. Bristol Downs League : Division 2 (11)
                                  23. Bristol Downs League : Division 3 (14)
                                    24. Bristol Downs League : Division 4 (14)
            12. Bristol and Suburban League : Premier Division 1 (12)
              13. Bristol and Suburban League : Premier Division 2 (11)
                14. Bristol and Suburban League : Division 1 (11)
                  15. Bristol and Suburban League : Division 2 (11)
                    16. Bristol and Suburban League : Division 3 (11)
                      17. Bristol and Suburban League : Division 4 (10)
                        18. Bristol and Suburban League : Division 5 (9)
                          19. Bristol and Suburban League : Division 6 (10)
            12. Gloucester Northern Senior League : Division 1 (16)
              13. Gloucester Northern Senior League : Division 2 (16)
                14. (Bristol Sport Motors) Cheltenham League : First Division (13)
                  15. (Bristol Sport Motors) Cheltenham League : Second Division (13)
                    16. (Bristol Sport Motors) Cheltenham League : Third Division (11)
                      17. (Bristol Sport Motors) Cheltenham League : Fourth Division (11)
                        18. (Bristol Sport Motors) Cheltenham League : Fifth Division (9)
                          19. (Bristol Sport Motors) Cheltenham League : Sixth Division (5)
                            20. (M4 Karting) Cirencester and District League : Division 1 (10)
                              21. (M4 Karting) Cirencester and District League : Division 2 (7)
                14. North Gloucestershire League : Premier Division (13)
                  15. North Gloucestershire League : Division 1 (12)
                    16. North Gloucestershire League : Division 2 (12)
                      17. North Gloucestershire League : Division 3 (11)
                        18. North Gloucestershire League : Division 4 (10)
                14. Stroud & District League : Division 1 (11)
                  15. Stroud & District League : Division 2 (11)
                    16. Stroud & District League : Division 3 (7)
                      17. Stroud & District League : Division 4 (12)
                        18. Stroud & District League : Division 5 (11)
                          19. Stroud & District League : Division 6 (11)
                            20. Stroud & District League : Division 7 (12)
                              21. Stroud & District League : Division 8 (7)
          11. (Plaister Auto Services) Wiltshire League : Premier Division (12)
            12. (Plaister Auto Services) Wiltshire League : Division 1 (9)
              13. Salisbury & District (Saturday) League : Premier Division (10)
                14. Salisbury & District (Saturday) League : Division 1 (10)
              13. Swindon & District Football League : Premier Division (8)
                14. Swindon & District Football League : Division 1 (6)
              13. (Trowbridge Windows & Conservatories) Trowbridge & District Football League : Division 1 (11)
                14. (Trowbridge Windows & Conservatories) Trowbridge & District Football League : Division 2 (11)
                  15. (Trowbridge Windows & Conservatories) Trowbridge & District Football League : Division 3 (5)
      9. (Sydenhams) Wessex League : Premier Division (22)
        10. (Sydenhams) Wessex League : Division 1 (16)
          11. (Magnata Care) 2004 Hampshire League (3)
            12. Southampton Saturday League : Premier Division (10)
              13. Southampton Saturday League : Senior Division 1 (8)
                14. Southampton Saturday League : Junior Division 1 (7)
                  15. Southampton Saturday League : Junior Division 2 (7)
                    16. Southampton Saturday League : Junior Division 3 (7)
                      17. Southampton Saturday League : Junior Division 4 (6)
                        18. Southampton Saturday League : Junior Division 5 (8)
                          19. Southampton Saturday League : Junior Division 6 (2)
            12. Aldershot & District League : Senior Division (9)
              13. Aldershot & District League : Division 1 (9)
                14. Aldershot & District League : Division 2 (8)
                  15. Aldershot & District League : Division 3 (6)
            12. Portsmouth Saturday League : Premier Division (6)
              13. Portsmouth Saturday League : Division 1 (8)
                14. Portsmouth Saturday League : Division 2 (7)
          11. (Harwood's Vauxhall) Isle of Wight League : Division 1 (10)
            12. (Harwood's Vauxhall) Isle of Wight League : Division 2 (12)
              13. (Harwood's Vauxhall) Isle of Wight League : Division 3 (8)
          11. (Bespoke Teamwear) Dorset Premier League : Division 1 (17)
            12. Dorset Senior League (13)
              13. Bournemouth League : Premier Division (10)
                14. Bournemouth League : Division 1 (8)
                  15. Bournemouth League : Division 2 (9)
                    16. Bournemouth League : Division 3 (8)
                      17. Bournemouth League : Division 4 (8)
                        18. Bournemouth League : Division 5 (5)
                          19. Bournemouth League : Division 6 (4)
              13. Dorset Saturday League : Division One (14)
                14. Dorset Saturday League : Division Two (13)
                  15. Dorset Saturday League : Division Three (12)
                    16. Dorset Saturday League : Division Four (8)
                      17. Dorset Saturday League : Division Five (5)
          11. (Puma Engineering) Hampshire Premier League : Senior Division (15)
            12. (Puma Engineering) Hampshire Premier League : Division 1 (11)
      9. (Uhlsport) Hellenic League : Premier Division (17)
        10. (Uhlsport) Hellenic League : Division 1 West (16)
        10. (Uhlsport) Hellenic League : Division 1 East (14)
          11. Reading League : (John Snell) Senior Division (11)
            12. Reading League : Premier Division (10)
              13. Reading League : Division One (10)
                14. Reading League : Division Two (8)
                  15. Reading League : Division Three (7)
                    16. Reading League : Division Four (5)
          11. North Berkshire League : Division 1 (14)
            12. North Berkshire League : Division 2 (11)
              13. North Berkshire League : Division 3 (12)
                14. North Berkshire League : Division 4 East (13)
                14. North Berkshire League : Division 4 West (13)
          11. Oxfordshire Senior League : Premier Division (13)
            12. Oxfordshire Senior League : Division 1 (10)
              13. Oxfordshire Senior League : Division 2 (10)
                14. Oxfordshire Senior League : Division 3 (10)
                  15. Witney and District League : Premier Division (9)
                    16. Witney and District League : Division 1 (8)
                      17. Witney and District League : Division 2 (10)
                        18. Witney and District League : Division 3 (10)
                          19. Witney and District League : Division 4 (13)
                  15. Banbury District and Lord Jersey FA : Premier Division (12)
                    16. Banbury District and Lord Jersey FA : Division 1 (12)
                      17. Banbury District and Lord Jersey FA : Division 2 (11)
                        18. Banbury District and Lord Jersey FA : Division 3 (11)
      9. Midland Alliance (22)
        10. (Express and Star) West Midlands (Regional) League : Premier Division (22)
          11. (Express and Star) West Midlands (Regional) League : Division One (12)
            12. (Express and Star) West Midlands (Regional) League : Division Two (11)
              13. Mercian Regional League : Premier Division (14)
                14. Mercian Regional League : First Division (13)
                  15. Mercian Regional League : Division Two (12)
              13. Kidderminster & District League : Premier Division (8)
        10. (The St Mary's Hospice) Midland Combination : Premier Division (19)
          11. (The St Mary's Hospice) Midland Combination : Division One (15)
            12. (The St Mary's Hospice) Midland Combination : Division Two (12)
      9. (ChromaSport and Trophies) United Counties League : Premier Division (20)
        10. (ChromaSport and Trophies) United Counties League : Division 1 (18)
          11. Bedfordshire League : Premier Division (13)
            12. Bedfordshire League : Division 1 (15)
              13. Bedfordshire League : Division 2 (12)
                14. Bedfordshire League : Division 3 (11)
                  15. Bedfordshire League : Division 4 (7)
          11. (Peter Smith Recuitement) Northampton Town League : Premier Division (5)
            12. (Peter Smith Recuitement) Northampton Town League : Division 1 (9)
          11. (ChromaSport and Trophies) Peterborough & District League : Premier Division (18)
            12. (ChromaSport and Trophies) Peterborough & District League : Division 1 (15)
              13. (ChromaSport and Trophies) Peterborough & District League : Division 2 (15)
                14. (ChromaSport and Trophies) Peterborough & District League : Division 3 (13)
                  15. (ChromaSport and Trophies) Peterborough & District League : Division 4 (13)
                    16. (ChromaSport and Trophies) Peterborough & District League : Division 5 (3)
          11. (MDH Teamwear) Northamptonshire Combination : (Russell Roofing) Premier Division (15)
            12. (MDH Teamwear) Northamptonshire Combination : (Keystone Roofing Supplies) Division 1 (15)
              13. (MDH Teamwear) Northamptonshire Combination : (Rothenburger Tools) Division 2 (14)
                14. (MDH Teamwear) Northamptonshire Combination : Division 3 (10)
      9. (The Molten) Spartan South Midlands League : Premier Division (22)
        10. (The Molten) Spartan South Midlands League : Division 1 (20)
          11. (The Molten) Spartan South Midlands League : Division 2 (13)
            12. North Bucks & District League : Premier Division (14)
              13. North Bucks & District League : Intermediate Division (13)
                14. North Bucks & District League : Division 1 (15)
                  15. North Bucks & District League : Division 2 (9)
            12. Hertfordshire Senior County League : Premier Division (15)
              13. Hertfordshire Senior County League : Division One (17)
                14. (ORC Sports) Hertford and District League : Premier Division (9)
                  15. (ORC Sports) Hertford and District League : Division 1 (11)
                    16. (ORC Sports) Hertford and District League : Division 2 (11)
                      17. (ORC Sports) Hertford and District League : Division 3 (12)
                14. North & Mid Hertfordshire League : Premier Division (10)
            12. East Berkshire League : Premier Division (9)
              13. East Berkshire League : Division 1 (12)
                14. East Berkshire League : Division 2 (10)
                  15. East Berkshire League : Division 3 (9)
                    16. East Berkshire League : Division 4 (10)
      9. (Seagraves Haluage) Combined Counties League : Premier Division (22)
        10. (Seagraves Haluage) Combined Counties League : Division 1 (16)
          11. (Cherry Red Records) Middlesex County League : Premier Division (15)
            12. (Cherry Red Records) Middlesex County League : Division 1 (Central & East) (12)
            12. (Cherry Red Records) Middlesex County League : Division 1 (West) (12)
              13. (Cherry Red Records) Middlesex County League : Division 2 (13)
          11. Surrey Elite Intermediate League (15)
            12. Surrey County Intermediate League (West) : Premier Division (14)
              13. Surrey County Intermediate League (West) : Division 1 (13)
                14. Guildford & Woking Alliance League : Premier Division (12)
                  15. Guildford & Woking Alliance League : Division 1 (11)
                    16. Guildford & Woking Alliance League : Division 2 (11)
                      17. Guildford & Woking Alliance League : Division 3 (13)
                        18. Guildford & Woking Alliance League : Division 4 (7)
            12. Surrey South Eastern Combination : Intermediate Division 1 (10)
              13. Surrey South Eastern Combination : Intermediate Division 2 (10)
  7. (Ryman) Isthmian League : Premier Division (24)
    8. (Ryman) Isthmian League : Division One North (24)
    8. (Ryman) Isthmian League : Division One South (20)
      9. (Haart) Kent League : Premier Division (17)
        10. Kent Invicta League (14)
          11. (Vandanel) Kent County League : Premier Division (14)
            12. (Vandanel) Kent County League : Division One East (9)
              13. (Vandanel) Kent County League : Division One West (11)
              13. (Vandanel) Kent County League : Division Two East (6)
                14. (Vandanel) Kent County League : Division Two West (3)
                14. (Vandanel) Kent County League : Division Three East
                  15. (Vandanel) Kent County League : Division Three West
      9. (Broadwater Sports) Sussex County League : Division 1 (20)
        10. (Broadwater Sports) Sussex County League : Division 2 (17)
          11. (Broadwater Sports) Sussex County League : Division 3 (11)
            12. Brighton, Hove and District League : Premier Division (7)
              13. Brighton, Hove and District League : Division 1 (8)
                14. Brighton, Hove and District League : Division 2 (9)
            12. West Sussex League : Premier Division (11)
              13. West Sussex League : Division 1 (10)
                14. West Sussex League : Division 2 (North) (11)
                14. West Sussex League : Division 2 (South) (10)
                  15. West Sussex League : Division 3 (North) (10)
                  15. West Sussex League : Division 3 (South) (9)
                    16. West Sussex League : Division 4 (North) (10)
                    16. West Sussex League : Division 4 (South) (10)
                      17. West Sussex League : Division 5 (North) (10)
                      17. West Sussex League : Division 5 (Central) (10)
                      17. West Sussex League : Division 5 (South) (10)
            12. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Premier Division (13)
              13. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Championship (9)
                14. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 1 (11)
                  15. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 2 (10)
                    16. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 3 (10)
                      17. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 4 (10)
                        18. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 5 (10)
                          19. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 6 (11)
                            20. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 7 (10)
                              21. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 8 (10)
                                22. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 9 (10)
                                  23. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 10 (11)
                                    24. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 11A (7)
                                    24. (Gray Hooper Holt LLP) Mid Sussex League : Division 11B (8)
            12. (ADA Turkish Barbecue & Meze Bar) East Sussex League : Premier Division (10)
              13. (ADA Turkish Barbecue & Meze Bar) East Sussex League : Division 1 (6)
                14. (ADA Turkish Barbecue & Meze Bar) East Sussex League : Division 2 (11)
                  15. (ADA Turkish Barbecue & Meze Bar) East Sussex League : Division 3 (9)
                    16. (ADA Turkish Barbecue & Meze Bar) East Sussex League : Division 4 (10)
                      17. (ADA Turkish Barbecue & Meze Bar) East Sussex League : Division 5 (10)
                        18. (ADA Turkish Barbecue & Meze Bar) East Sussex League : Division 6 (6)
            12. (Ian Hart Funeral Service) Worthing & District Football League : Premier Division (8)
              13. (Ian Hart Funeral Service) Worthing & District Football League : First Division (10)
                14. (Ian Hart Funeral Service) Worthing & District Football League : Second Division (8)
      9. (Thurlow Nunn) Eastern Counties League : Premier Division (20)
        10. (Thurlow Nunn) Eastern Counties League : First Division (15)
          11. Cambridgeshire Football Association County League : (Kershaw) Premier Division (17)
            12. Cambridgeshire Football Association County League : (Kershaw) Senior A Division (15)
              13. Cambridgeshire Football Association County League : (Kershaw) Senior B Division (13)
                14. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 1A (5)
                  15. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 2A (11)
                    16. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 3A (12)
                      17. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 4A (10)
                        18. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 5A (6)
                14. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 1B (12)
                  15. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 2B (13)
                    16. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 3B (13)
                      17. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 4B (12)
                        18. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 5B (10)
                        18. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 5C (10)
                        18. Cambridgeshire Football Association County League : (BIS) Division 5D (10)
          11. Anglian Combination : Premier Division (15)
            12. Anglian Combination : Division 1 (16)
              13. Anglian Combination : Division 2 (14)
                14. Anglian Combination : Division 3 (14)
                  15. Anglian Combination : Division 4 (14)
                    16. Anglian Combination : Division 5 (15)
                      17. Anglian Combination : Division 6 (8)
                        18. (Crown Fire) Central and South Norfolk League : Division 1 (14)
                          19. (Crown Fire) Central and South Norfolk League : Division 2 (12)
                            20. (Crown Fire) Central and South Norfolk League : Division 3 (16)
                              21. (Crown Fire) Central and South Norfolk League : Division 4 (16)
          11. (Touchline) Suffolk & Ipswich League : Senior Division (15)
            12. (Touchline) Suffolk & Ipswich League : Division 1 (13)
              13. (Touchline) Suffolk & Ipswich League : Division 2 (12)
                14. (Touchline) Suffolk & Ipswich League : Division 3 (12)
                  15. (Touchline) Suffolk & Ipswich League : Division 4 (12)
                    16. (Touchline) Suffolk & Ipswich League : Division 5 (10)
                      17. (Touchline) Suffolk & Ipswich League : Division 6 (12)
                        18. (Glasswells World of Furniture) St. Edmundsbury Football League : Division 1 (7)
                          19. (Glasswells World of Furniture) St. Edmundsbury Football League : Division 2 (7)
          11. (Kent Blaxill Building Products) Essex & Suffolk Border League : Premier Division (16)
            12. (Kent Blaxill Building Products) Essex & Suffolk Border League : Division One (10)
              13. Colchester & East Essex Football League : Premier Division (11)
                14. Colchester & East Essex Football League : Division 1 (10)
                  15. Colchester & East Essex Football League : Division 2 (9)
                    16. Colchester & East Essex Football League : Division 3 (4)
      9. Essex Senior League (17)
        10. (ProKit) Essex Olympian League : Premier Division (14)
          11. (ProKit) Essex Olympian League : Senior One Division (12)
            12. (ProKit) Essex Olympian League : Senior Two Division (11)
              13. (ProKit) Essex Olympian League : Senior Three Division (9)
                14. Ilford and District League : Premier Division (11)
                  15. Ilford and District League : 1st Division (11)
                    16. Ilford and District League : 2nd Division (10)
                                       

תגיבו, מה ׳כפת לכם?

תגובות