צ׳לטנהאם טאון נגד בריינטרי Cheltenham Town vs. Braintree

קיראו כאן על הביקור במועדון צ׳לטנהאם טאון Cheltenham Town, מהליגה החמישית באנגליה, במשחק נגד Braintree Town שהתקיים ב Whaddon Road, צ׳לטנהאם.

.VS

1

 

1

איפה זה:

תכירו:

תאריך הביקור שלישי, 6.10.15, 19:45
שם הקבוצה Cheltenham Town FC
כינוי The Robins
תאריך הקמה 1887
איצטדיון  Whaddon Road, Cheltenham, תכולה: 7,266
ליגה ומיקום (ביום הביקור) Conference National (ליגה חמישית) מקום 2/24
אתר רשמי | ערך בויקיפדיה 

 

 הביקור שלנו

הביקור בצ׳לטנהאם, העיירה הרגילה והטיפוסית בהחלט, אותה מייצגת קבוצת הכדורגל הנקראת בשם חיבה The Robins, היה ללא ספק אחד המיוחדים, מבחינת רמת ההשקעה של המועדון באורחיו המפתיעים. את היום התחלנו בשיטוט ברחוב המרכזי של העיירה האפרפרה, שהדבר המעניין ביותר בה היתה העובדה שבשעתיים שהסתובבנו בה, הבחנו בכמה וכמה מקרים של יונים דרוסות על כבישיה WTF? הם נוסעים מהר, או שהיונים עפות פה פאקינג לאט?!?! מעבר לעובדה המסקרנת הזו, וכמה חנויות לא היה לחור הנידח הזה מה להציע מבחינה תיירותית.

20151006_155800
שעת השיא במרכז צ׳לטנהאם. צולם ממעלה StarBucks המקומי

 

את הגעתנו למודעון הכדורגל של האדום-לבן שניצב במקום השני בטבלת הליגה החמישית, ה Conference National תיאמנו מול היו״ר Chairman Paul Baker, שהיה נחמד ושירותי מרגע יצירת הקשר עימו מספר חודשים לפני בואנו. כאשר הצגנו עצמנו כאורחיו בשערי האיצטדיון, ישובים בתוך הרכב השכור שלנו, נפתחו שערי הברזל הגדולים והאדומים לרווחה, ומולנו נפרש מגרש החניה שהיה עתיד להתמלא בעוד מספר שעות בעת משחק הפסגה מול השישית, Braintree (מח עץ משום-מה, בשפתנו). איצטדיון ה- Whaddon Road, הממוקם באחת השכונות השקטות של העיירה הוא גם בית למועדון Gloucester AFC, המייצג את עיירת-המחוז גלוסטר. המועדון, הבכיר פחות משחק בליגה השישית, Conference North והוא ממוקם בתחתית.

20151006_151112

נכנסנו ארבעתנו ללאונג׳ המפואר, המכוסה בשטיח מקיר לקיר בצבע בורדו, והמשקיף ישירות לכר הדשא, צמאים לבירה ורעבים ליחס מהמארחים. למרות שכבר היינו מצויידים בצעיפים וחולצות מחנות המזכרות, הסתכלו עלינו הנוכחים המעטים בלאונג׳ כאילו נפלנו מהירח. הם מריחים את החולצות החדשות שלנו – אמרנו לעצמנו.
התמקמנו באחד השולחנות הקרובים לחלונות הפונים למגרש היפה, כאשר ניגשו אלינו שני חבר׳ה מבוגרים לבושי חליפות, והציגו עצמם כ Paul Baker (היו״ר), חמוש ב David Bloxham, אחד מחברי ההנהלה. שניהם היו מנומסים מאוד וחייכנים, ומיד עברנו למטרת בואנו, וביקשנו להעניק להם את סמל הסינדרלה. פול הציע שנערוך את הטקס על כר הדשא, לכן מיד פנינו כולנו אחריו, והקפנו את הלאונג׳ מבחוץ כדי לכבד את המועדון במגן עץ הנושא את סמלנו, המוטו שלנו ואת תאריך הביקור.

פול התנצל על כך שאין הוא יכול להתלוות אלינו מעבר לכך, והשאיר את מושכות האירוח לדיויד, שבקלילות נערית הזמין אותנו על בירות על חשבון הבית. מסתבר שהוא פינה את כל לוח הזמנים שלו טרום המשחק לשיחה עימנו, כך ישבנו ארבעתנו והוא, כשעה שלמה בלאונג׳, מעבירים בכיף שיחות על כדורגל, ניהול וכל היתר. דבר כזה עוד לא היה לנו!
דיויד התעניין מאוד בפרויקט, ושאל מה גרם לנו לבוא להתארח דווקא במועדון שלו. הוא שאל באילו עוד מועדונים ביקרנו, וכמה פעמים בשנה אנחנו יוצאים לביקורים כאלה… השיחה קלחה והעברנו כך זמן רב בהתעניינות הדדית על מעשיו של זה והוא בשלנו. מיותר לציין את פרצופיהם הרכים, מלאי האכזבה של האוהדים המקומיים שבאים כל שבוע לראות את הקבוצה בקור העז, והם לא קיבלו מהמועדון אפילו מים קרים על חשבון הבית…

20151006_184518
David Bloxham משמאל – הבטיח לפרסם כתבה עלינו במגזין משחק הבית הבא.

 

שעת המשחק התקרבה. דיויד פרש לעיסוקיו לא לפני שהרמנו פיינט בירה נוסף לחיי הכדורגל האנגלי וקבלת הפנים, ואנחנו פרשנו ליציענו כאחרוני האוהדים.
התמקמנו ביציע המרכזי, יחד עם משפחות העיירה, כשמאחורי השערים, כרגיל, האולטראז של שני המחנות: כחמש-מאות אדומים אוהדי קבוצת הבית, מולם – מאחורי השער הנגדי, קומץ איכותי של כעשרים אוהדי עץ-מח. בסך הכל, צפו במותחן 2,097 אוהדים. שזה יפה מאוד למשחק אמצע שבוע בליגה חמישית, בקור של 5 מעלות, ושזה בערך פי 2,000 מהקהל שמביאה קבוצה חביבה ביותר מליגת העל שלנו העונה לשם הפועל רעננה.
בין אוהדי עץ-מח, זיהינו את Daniel, בחור שפגשנו ערב קודם לתדהמתנו, במשחקה של Hitchin. מסתבר שאותו בחור הוא Ground Hopper רציני (אחד שבכל הזדמנות קופץ לראות משחקי מליגות שונות באנגליה), והוא עוקב אחרי קבוצת הבית שלו Braintree גם לכל משחקי החוץ. אתם יכולים לעקוב אחרי חשבון הפייסבוק שלו כאן.

המשחק החל.
נחסוך מכם את תיאור המשחק מהדקה הראשונה ועד הדקה ה-90, כי כדורגל גדול לא היה שם. אפילו החלוץ Harry Pell, הבלונדיני הגבוה, שסופר עליו שהוא כל יכול, נשאב למשחק החפירות הלא יעיל של שני הצדדים. גארי ג׳ונסון, מאמנם המצליח של הרובינס והלשעבר של יאוביל טאון אהובתנו, איכזב באסרטגיית ״בעט למעלה ורוץ לספר לחבר׳ה״, אך גם הוא לא הצליח למנוע את שער היתרון המפתיע שנפל בדקה ה-90, בה כבשו האורחים את השער הבא מרגליו של Edgar, שנכנס כמחליף בדקה ה-60. את השער צילם יקירנו Daniel:

מספר דקות אח״כ עמוק עמוק בתוספת הזמן של המשחק, כשכבר היינו בטוחים שנצפה בהפסד מפתיע של קבוצת הבית, כבש Waters (גם הוא נכנס כמחליף, בדקה ה-67), את שער השוויון למגינת ליבו של האוהד מס׳ 1…

אגב, גם את תוצאת המשחק הזה לא הצלחנו לנחש נכונה בטופס הטוטו המסורתי שמולא לפני המשחק, תוך כדי בטחון גמור וודאי שהנקודות יישארו בבית… אבל כבר התרגלנו לזה.
לאחר המשחק, כשכולם כבר הלכו הביתה, ביקשנו מאחד הסדרנים הרדומים למחצה להנציח את האירוע, בו אחד מאיתנו, בשר מבשרנו, חגג את יום ההולדת ה-40 שלו על כר הדשא בצ׳לטנהאם. 
מזל טוב יגבר!

20151006_214326_Burst08
גם כן צורה לחגוג יום הולדת….

 

גלריית תמונות

גלריית וידאו

תגיבו, מה ׳כפת לכם?

תגובות