ראיון עם יו״ר ווקסהול מוטורס: Allan Bartlam

קראו כאן ראיון קצר וספונטני עם יו״ר המועדון, Mr. Allan Bartlam, שהתקיים תוך כדי המשחק בין Vauxhall ל-Workington. בעודו צורח ומעודד בכל כוחו כאחרון האוהדים את קבוצתו, לבוש חליפה ועניבה, כיאה לתפקידו, פינה לנו האיש המכובד הזה מספר דקות לשאלות נוקבות על עתיד המועדון והשחקנים

אנחנו: אלן, קבוצתך נתמכת ע"י ווקסהול מוטורס – תאגיד יצרני כלי הרכב הגדול בבריטניה. מדוע התאגיד לא משקיע במועדון הזה כך שימנע את הירידה מרצון, ויהפוך אותו למצליח בליגות הגבוהות?

אלן: ווקסהול מוטורס הוא קודם כל מועדון חברתי. חברת ווקסהול מוטורס אכן משקיעה רבות במועדון, אך כדי לקיים את האג'נדה החברתית שלנו, אנו מקיימים יותר מ 30 קבוצות כדורגל שונות בגילאים שונים וברמות שונות, כולל קבוצות נשים. קבוצת הנשים אגב, מאומנת ע"י עוזר מאמן השוערים של הקבוצה הבוגרת. הכסף המושקע מהתאגיד מתחלק בין כל הקבוצות האלה כך שלקבוצת הבוגרים נישאר מעט מאוד… מעבר לכך, יש היום 165 צופים בקהל. כדי לשרוד בליגה הזו, אנו צריכים לפחות כ-300. ואנו מגרדים את המספר הזה רק במשחקים חשובים במהלך העונה.

אנחנו: איך אתה מסביר את ההיענות הנמוכה של הקהל למשחקים שלכם? אתמול, נכחו במשחק באותה ליגה, בסטוקפורט, והיו בקהל כמעט 4,000 צופים.

אלן: יש לכך מספר סיבות. הסיבה הראשונה היא שמו של המועדון, שזהה לתאגיד ווקסהול מוטורס. בעיני המתבונן, השם הזה עושה עוול לקבוצת ספורט, ומגדיר אותה כמסחרית מאוד, ומזוהה עם תעשיית הרכב. יש כאן בעיה שיווקית שאנו מנסים להלחם בה בכל דרך, אבל אין מה לעשות. הסיבה השנייה היא שהאזור הגיאוגרפי בו נמצאת העיר אלסמיר פורט שופע בקבוצות מוצלחות בהרבה מאיתנו, שמעניינות הרבה יותר את קהלי היעד. אם לחובב כדורגל תהייה את ההזדמנות ללכת לראות משחק פרמייר ליג של אברטון או ליברפול, ומנגד: ללכת לראות אותנו משחקים בליגה השישית – את מי אתם חושבים שהוא ילך לראות? הסיבה השלישית היא מיקומו של האיצטדיון. האיצטדיון הזה, כפי שאתם רואים נמצא באזור תעשייתי. הוא לא דומה למועדונים הקלאסיים בערים הגדולות כמו בלונדון למשל, ליברפול או מנצ'סטר, בהם האיצטדיון נמצא ממש בלב ליבן של השכונות. כדי להדיע לכאן בתחברה ציבורית, צריך האוהד ללכת מרחק של כרבע שעה מתחנת האוטובוס או הרכבת הקרובות ביותר, וזה בהחלט משפיע על כמות האוהדים.

אנחנו: מה לגבי השחקנים שלכם? האם הם יעזבו בתום העונה?

אלן: רוב השחקנים יעזבו אותנו בתום העונה. לא נוכל לשלם להם את אותן המשכורות שאנו משלמים להם כיום, והם ימצאו בלי כל בעיה מועדונים אחרים שישלמו להם כמו היום. גם רובם לא ישמחו לשחק בליגה אחת נמוכה יותר, ובשלוש רמות פחות. לצערי הרב, לא נוכל להמשיך לדרוש מהשחקנים האלו ללכת אחרינו באש ובמים…

תגיבו, מה ׳כפת לכם?

תגובות