האם יש קשר בין ״לינקולן סיטי״ מאנגליה, ל״לינקולן רד אימפס״ מגיברלטר?

לא.
עוד יומיים, ב 28.6, תתמודד קבוצה אלמונית מגיברלטר, במוקדמות ליגת האלופות של אירופה, נגד פלורה טאלין, אלופת אסטוניה. פעמים רבות שאלנו את עצמנו האם יש קשר בין מועדון לינקולן סיטי, המשחק בליגה החמישית באנגליה, למועדון הגיברלטרי (המוצלח יותר, ללא ספק).

מאז ששמענו שיש שתי קבוצות בעלות שם כה דומה ומיוחד, וכמובן לוגו כמעט זהה של שדון אדום העמוד על רגל אחת, התחלנו לחקור על הקשר ביניהן. היינו בטוחים שנגלה אוצר היסטורי כגון הקשר בין אקזטר סיטי לנבחרת ברזיל, אבל כזה לא מצאנו. ניסינו אף להתחקות אחרי המייסדים: צ׳רלס פולסון וצ׳רלס הד, (שנשמעים אנגליים למדיי) אולי הם היו אוהדים של לינקולן המקורית מאנגליה ולאחר הקמתם את המועדון הגיברלטרי נתנו לו את שם קבוצת האהודה, אך סיפור רומנטי שכזה לא הצלחנו למצוא באף מקום… 

אבל תקשיבו בכל זאת, זה מעניין:
את לינקולן סיטי האנגלית, המועדון והשדון, ביקרנו בשנת 2015, והוא בהחלט זכור לטוב כאחד המועדונים שאירח אותנו בנדיבות ובאריכות, כאשר בכירי המועדון – כשעתיים לפני, משחק עזבו הכל והתלוו אלינו בסיור בנבכי ה Sincil Bank, האיצטדיון המקומי. יותר מהכל נדהמנו לראות את הנוף הניבט מחדרי הכבוד, ובמרכזו הקתדלרה מוכת הרוחות – בה התרחש סיפור האגדה שנתן למועדון את סמל השדון.

יו״ר השיווק של לינקולן סיטי, Russel Moore והעוזרת הנאה שלו בקבלת פנים לסידרלות
יו״ר השיווק של לינקולן סיטי, Russel Moore והעוזרת הנאה שלו בקבלת פנים לסידרלות על דשא הסינסיל בנק, לינקולן, אנגליה

 

עכשיו קצת על הקבוצה מגיברלטר:
מקלט המס הפסטורלי שבדרום ספרד, שהוא למעשה חלק מהממלכה הבריטית המאוחדת, הוא כידוע אלא אחד מאריות הכדורגל של אירופה. עד שנת 2014, הטריטוריה הממוקמת בנקודת הכניסה של האוקיינוס האטלנטי לים התיכון, כלל לא השתתפה בתחרויות הכדורגל של אירופה. בחצי האי מתקיימת ליגת כדורגל חצי מקצוענית, אשר כל קבוצותיה חולקות איצטדיון אחד בן 5,000 מקומות, שנקרא ויקטוריה. האיצטדיון ממוקם למרגלות הצוק המפורסם שהיווה בעת העתיקה את קצה קצהו של העולם הנאור.

03. Victoria Stadium, Gibraltar_FIX
צוק גיברלטר המפורסם מביט מגבוה על איצטדיון ויקטוריה

 

בליגה הגיברלטרית שולטת כאמור ידידתנו החצי-מקצוענית ״לינקולן רד אימפס״, כשבאמתחתה 21 אליפויות, מתוכן 13 רצופות. מאז דריסת הרגל הראשונה של המועדון באירופה, הספיקו השדונים:
להפסיד בסיבוב הראשון ב-2014 לטורשבאן מאיי פארו.
לנצח את סנטה קולומה האנדורית ב-2015, ומיד להפסיד למידטיילנד הדנית בסיבוב השני.
הישג סביר בהחלט בהתחשב בכך שהסגל, המורכב מאיטלקים, פורטוגלים ספרדים ומקומיים, בכלל מועסקים ככבאים, מורים ושוטרים בשעות היום.

מעניין שלפני משחקה ההיסטורי הראשון של הגיברלטרית במוקדמות ליגת האלופות בשנת 2014, הצליחו הכתבים הבריטיים במקומון Lincolnshire Echo היוצא לאור במחוז לינקולן באנגליה, לעקוץ את הקבוצה המקומית בכותרת: How Lincoln made it to the Champions League?
ברמיזה צינית טיפוסית אנגלית שיש בעולם לינקולן אחת שהיא יותר מוצלחת מזו שלהם…
אנחנו כמובן מאחלים בהצלחה לשני הצדדים!

תגיבו, מה ׳כפת לכם?

תגובות